Online kurz

SUCHÁ PŘÍPRAVA PLAVCE

Jak se na suchu co nejlépe připravit, abyste plavali jistě, účinně a koordinovaně

Teorie je vám jasná. Načetli jste si články, nakoukali videa, ale pořád to není ono. Jakmile skočíte do vody, je to stejný chaos.

 • Začnete máchat rukama a kopat nohama, aniž byste vlastně vůbec chtěli
 • Je to silnější než vy
 • Bolí vás pak ramena, nohy, záda a za krkem
 • Plavání si vůbec neužíváte

Na bazénech trávím hodně času a vídám to až příliš často. Proto doporučuju:

 • Plavání nacvičovat krok za krokem
 • Připravit se nejprve na suchu

Na každém kurzu začínáme teoretickou přípravou. V rámci ní si na suchu nacvičujeme, jak jednotlivé části celého plavání vypadají, jak do sebe zapadají a jak je správně zkoordinovat.

Teprve pak jdeme do vody. Plavci si už na suchu prakticky vyzkoušeli, jak jednotlivé pohyby dělat a jak tyto pohyby postupně vytváří celkový kraul. Ve vodě na to pak navážou a vše jim jde celkem rychle.

Nyní se i vy můžete na suchu připravit

Připravil jsem pro vás online kurz Suchá příprava plavce, ve kterém vás povedu celou koordinací kraulových pohybů. Krok za krokem si kraulový pohyb na suchu poskládáte.

Online kurz
SUCHÁ PŘÍPRAVA PLAVCE

Ale to není všechno!

Kromě nezvládnuté koordinace nám dobře plavat brání i naše tělo, které je dost často v zanedbaném a ne-optimálním stavu.

Dlouhé sezení, málo pohybu, zranění z minula. To všechno způsobilo, že tělo nefunguje tak, jak bychom si přáli. Bolí záda, ramena jsou zatuhlá, kotníky nepružné. To se odráží i v plavání - jsme omezeni a plave se nám hůř.

Proto Online kurz SUCHÁ PŘÍPRAVA PLAVCE obsahuje i část kondiční, ve které své tělo posílíte, protáhnete a rozpohybujete.

 • Je to minimalistický program pečlivě vybraných cviků, které jsou účinné a zvládnutelné prakticky pro každého.
 • Už několik let na plaveckých kempech v Turecku cvičíme na suchu. V praxi tak mám ověřeno, že cviky fungují, že je zvládnou starší i mladší a že se po nich nejen lépe plave, ale i lépe cítí.
Cvičení na suchu pomůže v orientaci v tom, co je třeba dělat následně ve vodě; pomáhá to uvědomit si souslednost těch pohybů a hlavně koordinaci. Pomohlo mi to pochopit, že cílem není mlátit rukama do vody a myslet si, že tím to pojede - naopak, že veškerý pohyb a zrychlení je dáno rotací trupu Překvapilo mně, jak se dá plavat s mininimálním úsilím, protože v bazénu je často vidět, že to je pro spoustu lidí fyzicky celkem zabíračka. Vlastně obdivuju sám sebe, jak jsem mohl dřív uplavat 2 km svým příšerným stylem. 🙂
Jiří Zeman

A to nejlepší?
To, co jsem do online kurzu vybral, se odehrává většinou vleže na zemi.
Ležíte a přitom si lepšíte zdraví a plavání. Co víc chtít?

Obsah online kurzu a jednotlivých částí

 • 1.
  Koordinace kraulových pohybů

Krok za krokem vás povedu, jak si kraulový pohyb poskládat. Na suchu zvládnete jednotlivé pohyby, které jsou potřeba pro celý kraul.

Zdůrazním, co je důležité, na co se během nácviku i pak při plavání soustředit a jak sami poznáte, že to děláte správně.

Pohyb ruky

co přesně ruka dělá nad hladinou (přenos) a pod hladinou (uchopení)

Pohyby bez dýchání

postupná souhra rukou, nohu a trupu, která vede k celému kraulu bez pohybu hlavy pro nádech

Pohyby s dýcháním

k souhře rukou, nohou a trupu, přidáme i pohyb hlavy pro nádech
 • 2.
  Cviky pro kondici (pohyblivost a síla)

Vybral jsem to nejúčinnější, co jsem za léta experimentování poznal. Cviky, které jednak účinně posílí a protáhnou a zároveň které mají spojitost s plaváním.

Na suchu se budeme učit zapojovat správné svaly ve správné spolupráci, tak abychom se naučili synchronizovaný, koordinovaný a jednotný pohyb celého těla.

Minimalistický program pro maximální výsledek podle pravidla 80/20. Pravidlo 80/20 ve zkratce říká, že 80 procent výsledků vychází z 20 procent vloženého úsilí.

Brániční dýchání

nádechy a výdechy pouze nosem - tady začíná síla. Zpevníte střed těla a dostanete se do módu klid a uvolnění (na rozdíl od stresového bojuj nebo uteč)

Rotace páteře

pružná páteř je základ zdraví, proto s ní budeme hýbat do strany, nahoru a dolů, abychom jednotlivé obratle promazali a rozpohybovali

Kontralaterální pohyb

pohyb, kdy se hýbe protilehlá ruka a noha. Pro nás nejpřirozenější pohyb, jehož nácvikem zlepšíme propojení mozkových hemisfér a zlepšíme fungování celého těla

Pohyb ze středu těla

každý pohyb začneme aktivací středu (hlubokého stabilizačního systému) a veškeré další pohyby pak budou vycházet z tohoto silného a pevného základu
 • 3.
  Bonusové sestavy
 • Válecí desetiminutovka
 • Jedna sestava na posílení celého těla
 • Minimalistický program pro úplné protažení a posílení

Jsem Tomáš Vojtěchovský,

a učím lidi plavat. V roce 2004 jsem založil Totální plavání a od té doby učím lidi plavat. Tak, aby si to užili, aby jim to zdravotně pomáhalo, aby se zbytečně netrápili a nenadřeli. Za tu dobu mi plaveckými kurzy prošlo víc jak 4000 plavců. Někteří se chtěli zlepšit, někteří byli úplní neplavci.

A kolik to bude stát?

Cena kurzu Suchá příprava plavce je 1 190 Kč

Pokud byste díky tomuto online kurzu:

 • uměli zkoordinovat všechny kraulové pohyby a místo pokus - omyl dostali systém - úspěch.
  Stálo by to za to?
 • zvládli kraul plavat s jistotou a koordinací.
  Stálo by to za to?
 • získali program, který vám pomůže posílit a protáhnout celé tělo.
  Stálo by to za to?
 • naučili se cviky, které vám zmírní bolest zad, zlepší vaši pohyblivost a aktivují ochablé části těla.
  Stálo by to za to?

Pokud jste alespoň jednou odpověděli ANO, mám pro vás dobrou zprávu.


Online kurz nyní připravuji a bude spuštěn 25.9.2021.
Nyní si trénink můžete pořídit v předprodeji... 

Budete si tedy muset počkat, než samotný trénink začne.
Abych vám vaše čekání vynahradil, připravil jsem pro vás ZVÝHODNĚNOU PŘEDPRODEJNÍ CENU.


Online kurz Suchá příprava plavce právě teď můžete pořídit ne za 1 190Kč, ale s 50% slevou, tedy za 590 Kč.

Tato mimořádná nabídka má však omezenou platnost. Objednejte dříve, než doběhne odpočet.


Jako BONUS K TRÉNINKU obdržíte navíc

Pracovní sešit

V pracovním sešitě najdete všechna koordinační cvičení z celého tréninku. Můžete si je vytisknout a nacvičovat podlě nich. Nemusíte tedy pokaždé zapínat počítač a sledovat videa.

3 bonusové sestavy

V pracovním sešitě také najdete bonusové sestavy, podle kterých posílíte a protáhnete celé tělo.

Pojďme si shrnout, co vše získáte:

 • naučíte se koordinaci kraulových pohybů
 • ukážu vám, co přesně ruka dělá nad hladinou (přenos) a pod hladinou (uchopení)
 • naučím vás postupnou souhru rukou, nohu a trupu, která vede k celému kraulu bez dýchání
 • k souhře rukou, nohou a trupu postupně přidáte i pohyb hlavy pro nádech
 • nejúčinnější cviky pro pohyblivost a sílu
 • díky bráničnímu dýchání zpevníte střed těla a dostanete se do módu klid a uvolnění
 • zjistíte co dělat, abyste měli pružnou páteř
 • pohyb, jehož nácvikem zlepšíte propojení mozkových hemisfér a fungování celého těla
 • naučíte se, jak svoje pohyby začínat z pevného a stabilního středu těla

Co říkají účastníci kempů, kde jsme na suchu cvičili?

Jako správný skeptik, jsem si říkal, co to bude za ztrátu času, jestli nebude lepší si jít raději zaposilovat či se proběhnout... S pocitem „zkusím a uvidím, když tak příště vynechám" jsem se vydal na první cvíčo. To že jsem si potvrdil jak jsem ztuhlý a nepružný nebyla novinka, ale ten pocit, že se s tím dá tak jednoduše pracovat a výsledky jsou hned znát.
Norbert Szabó
Cvičení jsou fajn pro celkové protažení a zpevnění středu těla. Díky tomu jsem zklidnila styl, srovnala tělo a prodloužila tempa, což vedlo k zvýšení účinnosti a ke zrychlení. A překvapila mě rychlost, s jakou se projevilo cvičení na zvýšení pohody při plavání.
Šárka Šmídová
Většinu cvičení ze suché přípravy před 2 lety v Turecku cvičím dodnes. Nikdy jsem nebyl schopen cvičit po ránu, ale tohle se dá. Dík za ty 2 km kraulu v moři. Nikdy bych nevěřil, že tohle dokážu.
Ladislav Řehák
Pozvolné a nenásilné protažení celého těla po ránu před plaváním je super start do nového dne. Zlepšila se koordinace rukou a nádechu, (poloha hlavy). Překvapilo mě,jak se dá cvičit v poklidu a přitom účinně.
Roman Mikeš
Na kempu som sa uistil v poznatku, že k dobrému pocitu z plávania je nutná aj príprava na suchu a to ako strečingové tak aj posilňovacie cvičenia vlastnou váhou. Aj 10-15 minút denne sa prejaví na celkovom zlepšení... Pre mňa bol prínos hlavne k získaniu pocitu uvoľnenia pri koordinovaných pohyboch, zlepšenie techniky dýchania ktorú začínam aplikovať aj v cyklistike. Rád by som ti za toto všetko poďakoval pretože tvoja práca je zároveň aj poslaním pre ostatných ľudí.
Dušan Drábik

Možná máte ještě pár otázek

Jak online trénink vlastně funguje?

Trénink je připravený „online“ formou. To znamená, že před spuštěním tréninku vám e-mailem pošlu odkaz na stránku s tréninkem a přístupové údaje, pomocí kterých se můžete přihlásit do tzv. „členské sekce“. Tam pro vás budou připravená videa s jednotlivými lekcemi a bonusy. Přístup k videím máte neomezeně; do členské sekce se můžete přihlásit kdykoliv a můžete tedy postupovat svým vlastním tempem.

Bolí mě koleno, rameno, záda, ... Je tento trénink i pro mě?

Mírné bolesti cvičení v online kurzu zmírní a budete se cítit lépe. Pokud máte větší zdravotní potíže, proberte to se svým ošetřujícím lékařem.

Je toho hodně a nevím, jestli si všechno zapamatuju.

Je pravda, že celý program má 2 části a každá část obsahuje několik cvičení. Proto k tréninku máte neomezený přístup a kdykoliv se na lekci můžete znovu podívat. Také jsem připravil pracovní sešit, kde najdete všechna cvičení. Sešit si můžete buď stáhnout do mobilu nebo vytisknout a cvičit podle něj.

Online kurz SUCHÁ PŘÍPRAVA PLAVCE

Pro všechny plavce, kteří se chtějí naučit správnou koordinaci kraulových pohybů a protáhnout a posílit svoje tělo.

Zvládnete koordinaci kraulových pohybů

Krok za krokem vás povedu, jak si kraulový pohyb poskládat. Na suchu zvládnete jednotlivé pohyby, které jsou potřeba pro celý kraul.

Zdůrazním, co je důležité, na co se během nácviku i pak při plavání soustředit a jak sami poznáte, že to děláte správně.

Naučíte se cviky pro pohyblivost a sílu

Vybral jsem to nejúčinnější, co jsem za léta experimentování poznal. Cviky, které jednak účinně posílí a protáhnou a zároveň které mají spojitost s plaváním.

Na suchu se budeme učit zapojovat správné svaly ve správné spolupráci, tak abychom se naučili synchronizovaný, koordinovaný a jednotný pohyb celého těla.

Minimalistický program pro maximální výsledek podle pravidla 80/20. Pravidlo 80/20 ve zkratce říká, že 80 procent výsledků vychází z 20 procent vloženého úsilí.

Cena v předprodeji: 590 Kč