"Jak bylo u vody?" "U vody fajn.

Ve vodě nic moc. Nemám tam jistotu a v hloubce se bojím"

Nadpis stránky

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eget arcu id lacus laoree.

Jedete na dovolenou k moři nebo vyrazíte s kamarády na víkend k vodě a dopředu víte, jaké to bude. Všichni si budou užívat ve vodě, ale vy je ze břehu budete smutně pozorovat, protože si do vody netroufnete.

 • Máte obavu zanořit hlavu do vody
 • Z vody máte veliký respekt
 • Tváříte se, že vám to nevadí, ale uvnitř vás to hodně štve
 • Cítíte se vyčlenění, mimo. Mrzí vás, že se svými blízkými nemáte společný zážitek.

Poznáváte se?
Pokud ano, čtěte dál. To, co se tady dozvíte, vám může pomoci změnit to, co už dávno změnit chcete, jen jste nevěděli, jak na to.

Jsem Tomáš Vojtěchovský

Už je to 15 let, co jsem založil školu Totální plavání a od té doby učím lidi plavat. Tak, aby si to užili, aby jim to zdravotně pomáhalo, aby se zbytečně netrápili a nenadřeli. Za těch 15 let mi plaveckými kurzy prošlo víc jak 4000 plavců. Někteří se chtěli zlepšit, někteří byli úplní neplavci.

Když jsem se neplavců ptal, proč neplavou, odpovídali toto:

 • Nevím, jak začít
 • Bojím se, že to nemám pod kontrolou
 • Mám strach položit se na vodu
 • Veliké vyčerpání a přitom se vodou skoro nepohybuju
 • Neumím dýchat do vody
 • Panika, jen když na plavání pomyslím
 • Je to jeden z mých největších strašáků z dětství
 • Nepříjemný zážitek ze školy (instruktoři s tyčí, znáte to...)

Vím, jak těžké je potkat se se svým strachem, který si nosíme celý život.


Ale také vím, jak povznášející je se s tím strachem vyrovnat a nenechat se jím už víc ovládat.

Účastníci mých kurzů se ve vodě cítí jistě a mohou se opravdu uvolnit. Po plavání je nebolí záda nebo za krkem. Naučí se základní dovednost pro život.

Někteří si splní svůj sen - absolvovat triatlon nebo si na dovolené konečně zaplavou na ten vzdálený ostrůvek, který z břehu není skoro vidět.

Jsou v pohodě, i když pod sebou mají několik metrů vody. Přestanou se za svoje neplavání stydět. Objeví aktivitu, kterou mohou dělat ještě dlouhá desetiletí, protože je šetrná ke kloubům, jsou nadnášeni vodou a riziko zranění je minimální.

Nyní i vy si plavání můžete užívat!

Pustit se do plavání a naplno si ho začít vychutnávat.

A nemusí to trvat roky. Na svých kurzech opakovaně vídám, kolik je toho možné se naučit během jednoho dne. A také, jak rychle se plavci učí a osvojují si více dovedností s každou další návštěvou bazénu.

1.12. proběhne kurz pro neplavce. Na tomto kurzu bude profesionální kameramanka, která průběh celého kurzu natočí. Vše zpracujeme, sestříháme do jednotlivých lekcí a a připravíme pro samostatný nácvik. Vznikne tak online trénink:

Ve vodě v pohodě

Tento trénink je určený pro úplné neplavce, nejisté plavce a věčné začátečníky s cílem zvládnout základní plavecké dovednosti a ve vodě se cítit jistě a bezpečně.

Trénink spustím 7.1.2020, ale nyní si ho můžete objednat, navíc za zvýhodněnou cenu. Viz níže.

Krok za krokem pomocí velmi jednoduchých cvičení:

 • získáte ve vodě jistotu (i na hloubce)
 • odstraníte si dlouhodobé bloky
 • budete dýchat přirozeně a volně
 • ve vodě se budete pohybovat jistě a uvolněně
 • naučíte se základní dovednosti pro plavání

Program  Ve vodě v pohodě nabízí to, co pro spoustu lidí byl nedosažitelný sen - jednoduchý, jasný a logický přístup naučit se vodou pohybovat snadno, pohodlně a účinně. Plavání se postupně může stát radostnou a zdravou částí vašeho dne.

Zní to až podezřele dobře? Možná, ale je to tak. Plavci, kteří po několika frustrujících pokusech pověsili plavky na hřebíček, jsou pouze oběti dvou základních skutečností:

 1. Na rozdíl od chůze nebo běhu je plavání pro člověka úplně nepřirozená aktivita. Instiktivně se vodou snažíme probít a děláme zmatečné a zoufalé pohyby. Ty překvapí každou rybu, která s lehkostí proplouvá kolem.
 2. Když s našimi vířícími a vyčerpávajícími záběry chceme pomoci, učí nás způsobem, kdy je vlastně těžší plavat snadněji, účinněji a elagantněji.

V tréninku Ve vodě v pohodě na vás v 6 lekcích čeká

Lekce 1: Před bazénem

Co udělat, ještě než půjdeme do vody. Na kurzech pravidelně vídám, jak je těžké udělat první krok a vydat se do bazénu, kde nám není pohodlně. Proto je tu pár úvodních cvičení, které vám pomohou se naladit na to, že se budete pohybovat v úplně jiném prostředí, než na které jste normálně zvyklí.

Lekce 2: Moje tělo ve vodě

A jdeme na to, jdeme do bazénu. Naučíte se vnímat svoje tělo ve vodě. Může vás překvapit, že se vám hůř dýchá, když máte hrudník pod hladinou. Voda je výrazně hustší než vzduch a nejvíc to ze začátku cítíme na hrudníku.

Lekce 3: Ponoření hlavy a výdech do vody

V této lekci  vás naučím, jak postupně a svým tempem zanořit hlavu do vody a do vody vydechnout. Ukážu vám několik tipů, jak překonat onen nepříjemný pocit, když se nos a pusa dostávají pod hladinu. Osvojíte si prodloužené a plynulé dýchání, které je základem pro správné plavání.

Lekce 4: Splývavá poloha

Naučíte se základní plaveckou polohu - splývání. Ukážu vám, co je důležité k tomu, abyste se v klidu a bez napětí položili na vodu a sklouzli se dopředu. Naučíte se různé varianty splývání, aby to pro vás bylo přirozené a pohodlné.

Lekce 5: Nadnášení vodou

V páté lekci si naplno zažijete, že voda nadnáší. Naučím vás postupy, které vám umožní využít vlastností vody. Že je voda hustá může být i výhoda! Díky vztlakové síle vody se můžeme vznášet u hladiny a zažít si pocit lehkosti.

Lekce 6: První plavecké pohyby

První pohyby, které vás vodou pohání, se naučíte v šesté lekci. Hravou formou si vyzkoušíte, že může být obtížné se pohybovat, pokud vaše tělo vodě klade příliš velký odpor a snadné, pokud s odporem vody pracujete účinně. Také se naučíte, že klidné a plynulé pohyby jsou účinnější než uspěchané a trhavé.


Jak to bude probíhat?

Trénink Ve vodě v pohodě začne až 7.1.2020. Nyní trénink nabízím v předprodeji...

Budete si tedy muset počkat, než samotný trénink začne. Abych vám čekání vynahradil, připravil jsem pro vás ZVÝHODNĚNOU PŘEDPRODEJNÍ CENU.

Hodnota celého tréninku je více než 2090Kč.

Jednodenní kurz pro neplavce totiž stojí 2090Kč. K tomu je ještě potřeba připočíst náklady na dopravu.

Online trénink Ve vodě v pohodě stojí méně než polovinu, tedy 990Kč.

Jelikož patříte mezi ty, kteří se přihlásili k odběru e-mailových novinek nebo mě sledujete na Facebooku, zasloužíte si něco navíc. Rozhodl jsem se, POUZE pro vás, udělat TAJNOU SLEVU. Za tuto cenu kurz nezíská nikdo kromě vás. Berte to jako poděkování za vaši důvěru.

Video trénink Ve vodě v pohodě nyní můžete pořídit ne za 990Kč, ale za 590Kč.

Tato unikátní nabídka má však omezenou platnost. Objednejte dříve než doběhne odpočet.

Jako BONUS K TRÉNINKU obdržíte navíc pracovní sešit a vstup do uzavřené Facebookové skupiny

 • V pracovním sešitě najdete všechna cvičení z celého tréninku. Můžete si je vytisknout a vzít s sebou na bazén. Nestane se vám, že byste nevěděli, co dělat a svůj čas ve vodě využijete opravdu naplno.
 • Nebudete na to sami! V uzavřené Facebookové skupině se můžete spojit s dalšími účastníky tréninku a sdílet svoje pokroky. Taky se můžete domluvit na společné plavání. To velmi doporučuji. Znáte to, ve dvou se to lépe táhne...

Pojďme si shrnout, co vše získáte:

 • Zpracovaný záznam z živého kurzu pro úplné neplavce
 • 6 lekcí, které vás krok za krokem povedou k tomu, abyste byli ve vodě v pohodě
 • Překonáte svoje bloky a strachy a začnete zažívat radost ve vodě
 • Pracovní sešit se všemi cvičeními, který si můžete vzít s sebou do bazénu
 • Podporu dalších kolegů plavců v uzavřené Facebookové skupině
 • Naučíte se zásadní dovednost pro život

Je tento trénink pro vás?

Nejdříve pro koho to není:

 • Plavat umíte a ve vodě se cítíte dobře
 • Plavat neumíte, ale nevadí vám to a nechcete s tím nic dělat
 • Jste přesvědčeni, že to nemá smysl a stejně se to nenaučíte

V takovém případě si trénink nekupujte, budou to jen vyhozené peníze.

A pro koho trénink Ve vodě v pohodě tedy je?

 • Ve vodě jste si nejistí a chcete se ve vodě cítit pohodlně
 • Máte chuť se naučit novou dovednost
 • Víte, že nic není zadarmo a že je potřeba nejen chtít, ale i jít do akce
 • Už dále nechcete být vyčleněni z vodních radovánek
 • Zkrátka chcete být ve vodě v pohodě

Pak doporučuji si trénink pořídit.

Co říkají účastníci předchozích kurzů pro neplavce?

Cvičení na suchu pomůže v orientaci v tom, co je třeba dělat následně ve vodě; pomáhá to uvědomit si souslednost těch pohybů a hlavně koordinaci. Pomohlo mi to pochopit, že cílem není mlátit rukama do vody a myslet si, že tím to pojede - naopak, že veškerý pohyb a zrychlení je dáno rotací trupu Překvapilo mně, jak se dá plavat s mininimálním úsilím, protože v bazénu je často vidět, že to je pro spoustu lidí fyzicky celkem zabíračka. Vlastně obdivuju sám sebe, jak jsem mohl dřív uplavat 2 km svým příšerným stylem. 🙂
Jiří Zeman
Na kempu som sa uistil v poznatku, že k dobrému pocitu z plávania je nutná aj príprava na suchu a to ako strečingové tak aj posilňovacie cvičenia vlastnou váhou. Aj 10-15 minút denne sa prejaví na celkovom zlepšení... Pre mňa bol prínos hlavne k získaniu pocitu uvoľnenia pri koordinovaných pohyboch, zlepšenie techniky dýchania ktorú začínam aplikovať aj v cyklistike. Rád by som ti za toto všetko poďakoval pretože tvoja práca je zároveň aj poslaním pre ostatných ľudí.
Dušan Drábik
Jako správný skeptik, jsem si říkal, co to bude za ztrátu času, jestli nebude lepší si jít raději zaposilovat či se proběhnout... S pocitem „zkusím a uvidím, když tak příště vynechám" jsem se vydal na první cvíčo. To že jsem si potvrdil jak jsem ztuhlý a nepružný nebyla novinka, ale ten pocit, že se s tím dá tak jednoduše pracovat a výsledky jsou hned znát.
Norbert Szabó
Cvičení jsou fajn pro celkové protažení a zpevnění středu těla. Díky tomu jsem zklidnila styl, srovnala tělo a prodloužila tempa, což vedlo k zvýšení účinnosti a ke zrychlení. A překvapila mě rychlost, s jakou se projevilo cvičení na zvýšení pohody při plavání.
Šárka Šmídová
Pozvolné a nenásilné protažení celého těla po ránu před plaváním je super start do nového dne. Zlepšila se koordinace rukou a nádechu, (poloha hlavy). Překvapilo mě,jak se dá cvičit v poklidu a přitom účinně.
Roman Mikeš
Většinu cvičení ze suché přípravy před 2 lety v Turecku cvičím dodnes. Nikdy jsem nebyl schopen cvičit po ránu, ale tohle se dá. Dík za ty 2 km kraulu v moři. Nikdy bych nevěřil, že tohle dokážu.
Ladislav Řehák

Možná máte ještě pár otázek

Jdu ke dnu jako sekerka. Bude to fungovat i na mě?

Je naprosto normální, že se ve vodě potápíte. Většina lidského těla má větší hustotu než voda a chtě nechtě jde ke dnu. Na druhou stranu plíce jsou "lehčí" než voda a toho využíváme, abychom se udrželi u hladiny. V 5. lekci si to budete moci prakticky vyzkoušet a dostanete důkaz, že nadnášení a vztlaková síla opravdu fungují.

Naučit plavat už jsem se několikrát pokoušel, ale bez úspěchu. S tímto tréninkem se mi to podaří?

Program Ve vodě v pohodě je léty odzkoušený na plaveckých kurzech a sestavený tak, aby fungoval pro drtivou většinu nejistých plavců nebo neplavců. Samozřejmě, že výjimky jsou a každému tento systém fungovat nemusí. Ale věřím, že když budete postupovat přesně podle tréninku, ve vodě se naučíte cítit jistě a pohodlně.

Stydím se plavání zkoušet sám/sama. Co s tím?

Toto je častý komentář, protože většina plaveckých začátečníků nemá chuť se nechat okukovat borci, co v pohodě plavou. Proto vytvořím speciální uzavřenou Facebookovou skupinu a pokud se na to nebudete cítit sami, s někým se ve skupině spojíte a do nácviku se pustíte společně.

Je toho hodně a nevím, jestli si všechno zapamatuju.

Je pravda, že celý program má 6 lekcí a každá lekce obsahuje několik cvičení. Proto jsem připravil pracovní sešit, kde najdete všechna cvičení. Sešit si můžete buď stáhnout do mobilu nebo vytisknout a vzít s sebou do bazénu.

A nyní už vážně není na co čekat!

Pustíte se do akce a naučíte se základní dovednost, která vám brání si užít čas s rodinou a kamarády? Nebo opět vyhraje strach a pohodlí? Nenechte zvítězit stud, že neumíte něco, co už dávno všichni umí.

Využijte časově omezené nabídky a objednejte si trénink ne za 990Kč, ale za 590Kč.