Online kurz

VE VODĚ V POHODĚ

Naučte se plavat pohodlně, s lehkostí a jistotou

Jedete na dovolenou k moři nebo vyrazíte s kamarády na víkend k vodě a dopředu víte, jaké to bude. Všichni si budou užívat ve vodě, ale vy je ze břehu budete smutně pozorovat, protože si do vody netroufnete.

 • Máte obavu zanořit hlavu do vody.
 • Z vody máte veliký respekt.
 • Tváříte se, že vám to nevadí, ale uvnitř vás to hodně štve.
 • Cítíte se vyčleněni, mimo. Mrzí vás, že se svými blízkými nemáte společný zážitek.

Poznáváte se?

Pokud ano, čtěte dál. To, co se tady dozvíte, vám může pomoci změnit to, co už dávno změnit chcete, jen jste nevěděli, jak na to.

Jsem Tomáš Vojtěchovský,

certifikovaný trenér Total Immersion. V roce 2004 jsem založil Totální plavání a od té doby učím lidi plavat. Tak, aby si to užili, aby jim to zdravotně pomáhalo, aby se zbytečně netrápili a nenadřeli. Za těch 15 let mi plaveckými kurzy prošlo víc jak 4000 plavců. Někteří se chtěli zlepšit, někteří byli úplní neplavci.

Když jsem se neplavců ptal, proč neplavou, odpovídali toto:

 • Nevím, jak začít.
 • Bojím se, že to nemám pod kontrolou.
 • Mámstrach položit se na vodu.
 • Veliké vyčerpání a přitom se vodou skoro nepohybuju.
 • Neumím dýchat do vody.
 • Panika, jen když na plavání pomyslím.
 • Je to jeden z mých největších strašáků z dětství.
 • Nepříjemný zážitek ze školy (instruktoři s tyčí, znáte to...).

Vím, jak těžké je potkat se se svým strachem, který si nosíme celý život.
Ale také vím, jak povznášející jese s tím strachem vyrovnat a nenechat se jím už víc ovládat.

 • Účastníci mých kurzů se ve vodě cítí jistě a mohou se opravdu uvolnit.
 • Po plavání je nebolí záda nebo za krkem.
 • Naučí se základní dovednost pro život.
 • Někteří si splní svůj sen - absolvovat triatlon nebo si na dovolené konečně zaplavou na ten vzdálený ostrůvek, který z břehu není skoro vidět.
 • Jsou v pohodě, i když pod sebou mají několik metrů vody.
 • Přestanou se za svoje neplavání stydět.
 • Objeví aktivitu, kterou mohou dělat ještě dlouhá desetiletí, protože je šetrná ke kloubům, jsou nadnášeni vodou a riziko zranění je minimální.

Nyní si i vy můžete plavání užívat!

Pustit se do plavání a naplno si ho začít vychutnávat.


A nemusí to trvat roky. Na svých kurzech opakovaně vídám, kolik je toho možné se naučit během jednoho dne. A také, jak rychle se plavci učí a osvojují si více dovedností s každou další návštěvou bazénu.

Dal jsem dohromady své dlouholeté zkušenosti z výuky plavání a vytvořil video trénink, který je určený pro úplné neplavce, nejisté plavce a věčné plavecké začátečníky. Vznikl tak online video trénink:

VE VODĚ V POHODĚ

Cílem tréninku je naučit vás základní plavecké dovednosti a ve vodě se cítit jistě a bezpečně.


Krok za krokem pomocí velmi jednoduchých cvičení:

 • získáte ve vodě jistotu (i na hloubce)
 • odstraníte si dlouhodobé bloky
 • budete dýchat přirozeně a volně
 • ve vodě se budete pohybovat jistě a uvolněně
 • naučíte se základní dovednosti pro plavání

Program  Ve vodě v pohodě nabízí to, co byl pro spoustu lidí nedosažitelný sen - jednoduchý, jasný a logický přístup naučit se vodou pohybovat snadno, pohodlně a účinně. Plavání se postupně může stát radostnou a zdravou částí vašeho dne.

Zní to až podezřele dobře? Možná, ale je to tak. Pokud jste po několika frustrujících pokusech pověsili plavky na hřebíček, není to vaše chyba.

Příčinou je:

 • 1
  Voda je pro člověka vlastně život ohrožující prostředí - nedá se v ní dýchat! Proto instiktivně zvedáme hlavu a kopeme nohama a mácháme rukama, abychom se udrželi nad hladinou. To nás velmi vyčerpává.
 • 2
  Tradiční výuka plavání učí způsobem, která tyto instinkty posiluje. Soustředí se na záběr a kop a je vlastně těžší plavat snadněji, účinněji a elagantněji.

Trénink Ve vodě v pohodě obsahuje těchto 6 lekcí:

Lekce 1: Před bazénem

Co udělat, ještě než půjdeme do vody. Na kurzech pravidelně vídám, jak je těžké udělat první krok a vydat se do bazénu, kde nám není pohodlně. Proto je tu pár úvodních cvičení, které vám pomohou se naladit na to, že se budete pohybovat v úplně jiném prostředí, než na které jste normálně zvyklí.

Lekce 2: Moje tělo ve vodě

A jdeme na to, jdeme do bazénu. Naučíte se vnímat svoje tělo ve vodě. Může vás překvapit, že se vám hůř dýchá, když máte hrudník pod hladinou. Voda je výrazně hustší než vzduch a nejvíc to ze začátku cítíme na hrudníku.

Lekce 3: Ponoření hlavy a výdech do vody

V této lekci  vás naučím, jak postupně a svým tempem zanořit hlavu do vody a do vody vydechnout. Ukážu vám několik tipů, jak překonat onen nepříjemný pocit, když se nos a pusa dostávají pod hladinu. Osvojíte si prodloužené a plynulé dýchání, které je základem pro správné plavání.

Lekce 4: Splývavá poloha

Naučíte se základní plaveckou polohu - splývání. Ukážu vám, co je důležité k tomu, abyste se v klidu a bez napětí položili na vodu a sklouzli se dopředu. Naučíte se různé varianty splývání, aby to pro vás bylo přirozené a pohodlné.

Lekce 5: Nadnášení vodou

V páté lekci si naplno zažijete, že voda nadnáší. Naučím vás postupy, které vám umožní využít vlastností vody. Že je voda hustá může být i výhoda! Díky vztlakové síle vody se můžeme vznášet u hladiny a zažít si pocit lehkosti.

Lekce 6: První plavecké pohyby

První pohyby, které vás vodou pohání, se naučíte v šesté lekci. Hravou formou si vyzkoušíte, že může být obtížné se pohybovat, pokud vaše tělo vodě klade příliš velký odpor a snadné, pokud s odporem vody pracujete účinně. Také se naučíte, že klidné a plynulé pohyby jsou účinnější než uspěchané a trhavé.

Online trénink Ve vodě v pohodě stojí 790 Kč


Jako BONUS K TRÉNINKU obdržíte navíc

Pracovní sešit

V pracovním sešitě najdete všechna cvičení z celého tréninku. Můžete si je vytisknout a vzít s sebou na bazén. Nestane se vám, že byste nevěděli, co dělat a svůj čas ve vodě využijete opravdu naplno.

Vstup do uzavřené Facebookové skupiny

Nebudete na to sami! V uzavřené Facebookové skupině se můžete spojit s dalšími účastníky tréninku a sdílet svoje pokroky. Taky se můžete domluvit na společné plavání. To velmi doporučuji. Znáte to, ve dvou se to lépe táhne...

Pojďme si shrnout, co vše získáte:

 • 6 lekcí, které vás krok za krokem povedou k tomu, abyste byli ve vodě v pohodě
 • Překonáte svoje bloky a strachy a začnete zažívat radost ve vodě
 • Pracovní sešit se všemi cvičeními, který si můžete vzít s sebou do bazénu
 • Podporu dalších kolegů plavců v uzavřené Facebookové skupině
 • Naučíte se zásadní dovednost pro život.

Je tento trénink pro vás?

Nejdříve pro koho to
není:

 • Plavat umíte a ve vodě se cítíte dobře
 • Plavat neumíte, ale nevadí vám to a nechcete s tím nic dělat
 • Jste přesvědčeni, že to nemá smysl a stejně se to nenaučíte

 V takovém případě si trénink nekupujte, budou to jen vyhozené peníze.

A pro koho trénink Ve vodě v pohodě tedy je?

 • Ve vodě jste si nejistí a chcete se ve vodě cítit pohodlně
 • Máte chuť se naučit novou dovednost
 • Víte, že nic není zadarmo a že je potřeba nejen chtít, ale i jít do akce
 • Už dále nechcete být vyčleněni z vodních radovánek
 • Zkrátka chcete být ve vodě v pohodě

Pak doporučuji si trénink pořídit.

Co říkají účastníci předchozích kurzů pro neplavce?

Jsem moc ráda, že jsem si prošla tímto kurzem. Dříve jsem měla velký problém cítit se ve vodě dobře, pohodlně a bezpečně. Díky kurzu jsem pochopila, že to nejdůležitější ve vodě je klid, uvolnit se...tohle přináší pocit, že kyslíku je dostatek a na to navazuje pocit bezpečí pod vodou... Doporučuji všem, kdo to mají podobně jako já.
Jana Olšarová
Ještě jednou díky za boží kurz! Cením si, že nás opravdu byla skupinka max 6 lidí na jednoho instruktora, tudíž ses nám mohl věnovat, opravovat nás a přizpůsobovat cviky našim výkonům.
Blanka Florová
Celkový dojem z kurzu byl dobrý, jen by se hodil ještě jeden neboli dvoudenní. Byl jsem překvapený, jak se dá lehce dýchat do vody. Děkuji za pochopení a za kurz, který mi pomohl.
Jan Navrátil
Odmalička jsem bojovala se strachem z vody. Bylo pro mě neuvěřitelné, že by mi několikahodinová lekce pomohla tento strach prolomit. Věřím, že tento kurz bude prospěšný i pro další neplavce bojující se strachem.
Dominika Vaculová
Jednoznačně skvělý kurz, který mě z velké části zbavil strachu z vody a to především z ponoření hlavy pod vodu a "fungování" pod vodou. Moc děkuju 🙂
Martina Mončeková
Byla jsem s kurzem naprosto spokojená. Předčil má očekávání. Vůbec mě nenapadlo, že se na kurzu pro začátečníky dostanu tak daleko.
Nikola Slepičková Kasálková

Možná máte ještě pár otázek

Jak online trénink vlastně funguje?

Trénink je připravený „online“ formou. To znamená, že před spuštěním tréninku vám e-mailem pošlu odkaz na stránku s tréninkem a přístupové údaje, pomocí kterých se můžete přihlásit do tzv. „členské sekce“. Tam pro vás budou připravená videa s jednotlivými lekcemi a bonusy. Přístup k videím máte neomezeně; do členské sekce se můžete přihlásit kdykoliv a můžete tedy postupovat svým vlastním tempem.

Jdu ke dnu jako sekerka. Bude to fungovat i na mě?

Je naprosto normální, že se ve vodě potápíte. Většina lidského těla má větší hustotu než voda a chtě nechtě jde ke dnu. Na druhou stranu plíce jsou "lehčí" než voda a toho využíváme, abychom se udrželi u hladiny. V 5. lekci si to budete moci prakticky vyzkoušet a dostanete důkaz, že nadnášení a vztlaková síla opravdu fungují.

Naučit plavat už jsem se několikrát pokoušel, ale bez úspěchu. S tímto tréninkem se mi to podaří?

Program Ve vodě v pohodě je léty odzkoušený na plaveckých kurzech a sestavený tak, aby fungoval pro drtivou většinu nejistých plavců nebo neplavců. Samozřejmě, že výjimky jsou a každému tento systém fungovat nemusí. Ale věřím, že když budete postupovat přesně podle tréninku, ve vodě se naučíte cítit jistě a pohodlně.

Stydím se plavání zkoušet sám/sama. Co s tím?

Toto je častý komentář, protože většina plaveckých začátečníků nemá chuť se nechat okukovat borci, co v pohodě plavou. Proto vytvořím speciální uzavřenou Facebookovou skupinu a pokud se na to nebudete cítit sami, s někým se ve skupině spojíte a do nácviku se pustíte společně.

Je toho hodně a nevím, jestli si všechno zapamatuju.

Je pravda, že celý program má 6 lekcí a každá lekce obsahuje několik cvičení. Proto k tréninku máte neomezený přístup a kdykoliv se na lekci můžete znovu podívat. Také jsem připravil pracovní sešit, kde najdete všechna cvičení. Sešit si můžete buď stáhnout do mobilu nebo vytisknout a vzít s sebou do bazénu.

A nyní už vážně není na co čekat!

Pustíte se do akce a naučíte se základní dovednost, která vám brání si užít čas s rodinou a kamarády? Nebo opět vyhraje strach a pohodlí?

Nenechte zvítězit stud, že neumíte něco, co už dávno všichni umí.

Ještě jednou si zopakujme, co vše získáte:

 • 6 lekcí, které vás krok za krokem povedou k tomu, abyste byli ve vodě v pohodě
 • Překonáte svoje bloky a strachy a začnete zažívat radost ve vodě
 • Pracovní sešit se všemi cvičeními, který si můžete vzít s sebou do bazénu
 • Podporu dalších kolegů plavců v uzavřené Facebookové skupině
 • Naučíte se zásadní dovednost pro život.

Cena: 790 Kč